راهبند پارکینگ یکی از پر کاربردترین و مهم ترین تجهیزات برای کنترل عبور و مرور می باشد.

راهبند اتوماتیک اهرمی

راهبند انواع مختلفی دارد که رایج ترین و پر کاربردترین نوع آن، راهبند اتوماتیک اهمری است. این نوع راهبند در اماکن مختلف مانند ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، پارکنیگ های عمومی، فرودگاه ها و … مورد استفاده قرار می گیرد و به طور کلی ساده ترین و در عین حال کاربردی ترین وسیله برای کنترل رفت و آمد وسایل نقلیه می باشد. راهبندهای اتوماتیک اهرمی نیز متفاوت هستند! این نوع راهبندها دارای موتورههای متفاوت هستند که تعداد دفعات باز و بسته شدن در مدت زمان مشخص، سرعت باز بسته شدن و … نیز به نوع موتور بستگی دارد. طول اهرم راهبند نیز متفاوت و مختلف است که با توجه به عرض مسیر در نظر گرفته می شود.

راهبندها نیز ممکن است دارای امکان تشخیص پلاک باشند! در برخی از انواع راهبندها سیستم تشخیص پلاک به کار برده می شود که با اسکن کردن شماره پلاک ماشین ها به صورت اتوماتیک می تواند مجاز و یا غیر مجاز بودن عبور آن ماشین را تشخیص دهد و درباره باز کردن مسیر تصمیم بگیرد! چنین راهبندهایی را معمولا در اماکن مسکونی و یا اداری مورد استفاده قرار می دهند که افراد و ساکنان آن ساختمان اجازه ورود به پارکینگ را دارند و سایر افراد نمی توانند ماشین خود را وارد پارکینگ کنند.

راهبند ستونی

راهبندهای ستونی از با کیفیت ترین و البته ایمن ترین انواع راهبندها هستند. این نوع راهبند همانطور که از اسمش پیداست به صورت ستونی در مسیر قرار می گیرند و محدودیت و کنترل رفت و آمد را ایجاد می کنند. راهبند ستونی در درون زمین نصب می شود و توسط موتور و نیروی محرک آن به سمت بالا و پایین حرکت می کند و کنترل مسیر را در اختیار شما قرار می دهد. این نوع از راهبند استحام بالایی دارد و به همین دلیل امنیت نسبتا بیشتری در مقایسه با راهبندهای اهرمی برای شما به ارمغان می آورد.

راهبند پارکینگ ستونی دارای قیمت گران تری نسبت به راهبندهای اهرمی می باشد که به دلیل کیفیت و عملکرد آن است.

 

شما می توانید با درنظر گرفتن هزینه و البته نیازی که دارید، یکی از انواع راهبندها را انتخاب کنید و از این امکانات در محل کار و یا سکونت خود استفاده کنید.

شرکت ایمن سازان پارس یکی از نام های شناخته شده و معتبر در زمینه سیستم های امنیتی و حفاظتی می باشد.

شما عزیزان می توانید جهت مشاوره، خرید و نصب راهبند و سایر سیستم های امنیتی، از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایید.