نصب دوربین مداربسته

فهرست مقاله

برای انتخاب محصول باید به شرایط محلی که قرار است دوربین مورد استفاده قرار گیرد توجه ویژه داشته باشید. فروش دوربین مداربسته با مقایسه برند ها به همراه قابلیت هایشان و قیمت دوربین مداربسته ارائه شده مطرح می گردد. در این حالت باید به فاصله کانونی لنز دوربین که تعیین کننده میدان دید دوربین است، توجه خاص داشته باشد؛ چرا که یک خصوصیت مهم به شما می رود. هرچه فاصله کانونی کمتر باشد، میدان دید شما گسترده تر می گردد و هرچه این فاصله را بیشتر کنید عمق دید افزایش می یابد، یعنی فواصل دورتری قابل مشاهده هستند. این مورد برای شرایطی که تسلط به محیط دوردست اهمیت داشته باشد، قابل توجه است. پس اگر می خواهید فواصل دور را با دوربین خود مشاهده کنید به دنبال دوربینی با فاصله کانونی بلندتر باشید.

یکی از اصلی ترین مواردی که در دسته بندی دوربین مداربسته وجود دارد، نوع آن ها می باشد. به طور کلی دوربین های مداربسته را می توان در سه دسته Analog و HD و IP تقسیم بندی کرد. دوربین های آنالوگ که سال ها پیش مورد استفاده قرار می گرفتند، دارای کیفیتی نسبتا پایین و در عین حال قیمت مناسبی بودند که به دلیل قیمت پایین آن ها، افراد زیادی اقدام به استفاده از این نوع دوربین می کردند. این نوع از دوربین مداربسته را تقریبا می توان منقرض شده دانست! البته هنوز هم از این نوع دوربین تولید می شود که بیشتر به منظور تامین نیاز مصرف کنندگان قدیمی می باشد و در حال حاضر بعید است کسی برای شروع و انجام یک پروژه از دوربین های آنالوگ استفاده کند.

دوربین های اچ دی (HD) چند سالی است که وارد بازار شده اند و رقیبی جدی برای دوربین های IP به حساب می آیند چرا که قیمتی نسبتا مناسب دارند اما کیقیت بسیار بالایی را ارائه می دهند. این دوربین ها استفاده بسیار زیادی در بازار امروز دارند و می توان آن ها را پر فروش ترین جنس موجود در بازار دانست!

دوربین های آی پی (IP) که تقریبا همزمان با دوربین های آنالوگ وارد بازار شدند، کیفیت بی نظیر و فوق العاده ای دارند و مصرف کنندگانی که می خواهند تصاویر با کیفیت ظبط کنند،بدون شک می بایست به سراغ این نوع از دوربین بروند.

دوربین های مداربسته ویژگی ها، انواع و تنظیمات متفاوتی دارند. از این رو انتخاب نوع متناسب با کاربری موردنظر بسیار مهم است. در این صفحه از وب سایت انواع دوربین مداربسته و کارکرد آن ها بیان می شود. این نوع از دوربین مداربسته دارای قیمت نسبتا بالایی است که البته با توجه به کیفیتی که ارائه می دهد، قیمت عجیب و غیرقابل قبولی نیست!

معرفی انواع دوربین مداربسته و کاربرد آن‌ها

دوربین مداربسته دام

دوربین های مداربسته دام یا گنبدی، بیشترین استفاده را در نظارت و امنیت فضاهای بسته دارد. نام این دوربین ها از شکل نیم دایره ی پایه ای که دوربین روی آن قرار می گیرد، گرفته شده است. این نوع پایه ها و شکل ظاهری برای جلب توجه کمتر دوربین استفاده می شوند. البته این پوشش ها دوربین را مخفی نمی کنند. پایه های نیم دایره ای شکل، زاویه دید دوربین را مخفی می کنند؛ از این رو سارقان نمی توانند زاویه مناسب برای دور ماندن از دید دوربین را تشخیص دهند. اکثر این دوربین‌ ها لنزهایی wide با فاصله کانونی کوچک (۳،۶ یا ۴ میلیمتر) دارند. دوربین های مداربسته دام امکان حرکت دوربین را برای اپراتور فراهم می کنند. برخی از این دوربین ها نیز قابلیت زوم و چرخش خودکار را در فواصل زمانی معین دارند. این دوربین ها می توانند فضایی گسترده را تحت پوشش قرار دهند و حتی در نور کم نیز کار می کنند.

دوربین مداربسته بولت

دوربین های مدار بسته بولت دارای شکلی استوانه ای و مخروطی هستند که شکلی مشابه با گلوله تفنگ دارند. این دوربین ها اغلب برای دیدن فواصل طولانی استفاده می شوند. این دوربین ها معمولا تنظیمات گردش، چرخش و زوم را ندارند و برای ضبط تصاویر از یک مکان ثابت و منطقه خاص کاربرد دارند. دوربین مداربسته بولت قابلیت نصب بر روی دیوار و سقف را دارند و هم برای مکان بسته و هم برای فضای باز استفاده می شوند. دوربین های مداربسته بولت اگر در پوششی محافظ قرار بگیرند، ضد آب می شوند. این پوشش، دوربین را از گردوغبار، بارش برف و باران، تگرگ و دیگر عناصر تخریب کننده دور نگه می دارند. این نوع از دوربین‌ ها قابلیت دید در شب (بااستفاده از مادون قرمز) دارند و می‌توانند در شرایط نوری بسیار تاریک به راحتی تصویربرداری کنند.

دوربین مداربسته گردان

این دوربین ها مشابه دوربین های اسپید دام هستند و دارای قابلیت گردش در جهات مختلف و (معمولا) زوم کردن در یک زاویه خاص هستند. همچنین این دوربین ها دارای یک بدنه دام شکل و یک پایه با توجه به شرایط نصب نیز هستند. یکی از قابلیت های مهم دوربین های مداربسته گردان امکان تعریف کردن تعداد مشخصی preset برای دوربین است. این پریست ها به شما امکان می دهد دوربین را طوری تنظیم کنید که به صورت برنامه پذیر و زمان بندی شده، محل هایی مشخص را به شما نشان دهند.

دوربین مداربسته شبکه ای و IP

این دوربین ها نوع بی سیم و با سیم دارند. نوع اینترنتی آن ها تصاویر را از طریق اینترنت و پهنای باند منتقل می کنند. نصب دوربین های IP آسان تر از دوربین های آنالوگ است، زیرا نیاز به کابل کشی جداگانه وتقویت منبع تغذیه ندارند و تصاویر را در مسافت های طولانی منتقل می کنند.

رایج ترین نوع دوربین مداربسته که استفاده زیادی دارد، دوربین مداربسته AHD می باشد. در این صفحه از وبسایت تیم ایمن سازان پارس درباره انواع دوربین های مداربسته صحبت کردیم! ایمن سازان پارس به عنوان یکی ازشناخته شده ترین تیم ها در حوزه سیستم های امنیتی و حفاظتی، می تواند تمامی پروژه های شما برای بررسی، طراحی و اجرا و نصب دوربین های مداربسته را انجام دهد. شما می توانید جهت کسب مشاوره و همچنین اطلاعات بیشتر درباره کار، از طریق شماره تلفن های درج شده در صفحه تماس با ما اقدام نمایید.

ورود

حساب کاربری ندارید؟

0 مورد سبد خرید