آگوست 5, 2020

نصب دوربین مدار بسته در استان البرز

تحقیقات جدید توسط سازمان پلیس بین الملل Interpol نشان میدهد که دوربین های  مدار بسته تا 41% در جلوگیری از سرقت ها و تهدیدات موثر هستند که رقم قابل توجهی میباشد. اگر به دنبال نصب دوربین مدار بسته در استان البرز هستید ،  یکی از جذاب ترین راه های محافظت از مغازه و دارایی تان را انتخاب کرده اید . در این مقاله به هر ان چیزی که لازم است بدانید تا بهترین انتخاب را داشته باشید خواهیم پرداخت.

موضوعات این مقاله :

 1. ویژگی های یک شرکت خوب دوربین مدار بسته در کرج
 2. انواع دوربین مدار بسته
 3. اصطلاحات کاربردی دوربین های مدار بسته 

 


لینک واتس آپ ایمن سازان

WhatsApp-Log

پیج اینستاگرام ایمن سازان

  ایسنتاگرام
 
نکته مهم : اگر حوصله خواندن این مقاله را ندارید میتوانید با یک سوال ساده از دوربین مدار بسته مناسب برای مغازه خود اگاه شوید ! 
02144298010

09122250138

09332250138

 

 

حال موارد بالا را بررسی بیشتری میکنیم

انواع دوربین مدار بسته :

تقسیم بندی های متعددی برای دوربین های مدار بسته وجود دارد

 • از نظر سیگنال خروجی
 • از نظر محیط نصب
 • از نظر سیم یا بیسیم بودن
 • از نظر شکل ظاهری
 • از نظر نوع سنسور

از نظر سیگنال خروجی

دوربین های مدار بسته پس از ضبط تصاویر به دو مدل انهارا بوسیله سیگنال هایی منتشر میکنند تا به گیرنده تصاویر برسد.این سیگنال ها به دو صورت آنالوگ و IP هستند.

 انالوگ

این دوربین ها نسل اولیه دوربین های مدار بسته هستند و تصاویر دریافت شده را بوسیله امواج انالوگ و با اتصال کابل کواکسیال تا حداکثر کیفیت (HD (1080*760 به دستگاه ضبط تصویر DVR منتقل میکنند .تصاویر این  دوربین ها را میتوان بوسیله DVR بر روی هارد دیسک و یا DVD ضبط و از طریق مانیتور مشاهده نمود. به تازگی نسل جدید از دوربین های انالوگ با کیفیت 4K وارد بازار شده است.

 IP

این دوربین ها از امواج اینترنت برای انتقال تصاویر استفاده میکنند پس شما حتما نیاز به یک Wifi برای انتقال تصاویر نیاز دارید . تصاویر بوسیله Nvr ضبط و نمایش داده میشوند.دوربین های IP در حقیقت تصاویر را در درون خود پردازش میکنند و میتوانند مستقیما انرا به موبایل یا گوشی شما ارسال کنند.

مقایسه دوربین IP و دوربین انالوگ :

دوربین مدار بسته انالوگ قیمت کمتر کیفیت تصویر کمتر نصب راحت نویز پذیری
دوربین مدار بسته  IP قیمت بالا کیفیت بالای تصویر نصب پیچیده نویز ناپذیری

نتیجه گیری : با توجه به اطلاعات بالا اگر مغازه شما کوچک است دوربین مدار بسته آنالوگ مشخصا به دلیل راحتی در نصب و قیمت مناسب تر، دوربین مدار بسته آنالوگ برای شما بهتر است.

از نظر محیط نصب

دوربین های مدار بسته را میتواند از این نظر در دو گروه دوربین های out door (بیرونی)و دوربین های In door (درونی ) دسته بندی کرد.

دوربین مدار بسته out door

این دوربین ها همانطور که از اسمش پیداست ویژگی هایی دارند که انها را برای استفاده از محیط های بیرون از منزل یا محیط های باز مانند پارک ها ، حیاط و محوطه باغ مناسب میکند. ویژگی هایی مثل :

 • قابلیت دید در شب 
 • خاصیت ضد آب بودن 
 • مقاوم در برابر ضربه
 • چرخش بالا به دلیل وسعت محیط های باز
 • قابلیت زوم یا بزرگنمایی قوی

دوربین مدار بسته in door

این دوربین های برای استفاده در فضاهای بسته یا مسقف ساخته شده اند و بسیاری از ویژگی های بکار رفته در دوربین های out door  را ندارند.همین عاملسبب شده تا  قیمت مناسب تری در مقایسه با دوربین های out door داشته باشند. ای دوربین ها از زیبایی و دقت ظاهری  بیشتری برای حفظ زیبایی محیط برخوردار هستند.این دوربین ها در داخل منزل ، پارکینگ یا مغازه کاربرد دارند.

نتیجه گیری : اگر به دنبال انواع دوربین مدار بسته مناسب باغ حیاط و بیرون ساختمان هستید ، از دوربین های out door و اگر به دنبال نصب دوربین مدار بسته مناسب برای مغازه یا منزل هستید از دوربین های in door استفاده نمایید.

از نظر سیم یا بیسیم بودن

دوربین های مدار بسته به دوربین های مدار بسته بیسیم و دوربین مدار بسته سیمی(معمولی) تقسیم میشوند.

دوربین مدار بسته بیسیم 

این دوربین ها که نام کامل انها  Wireless security camera  است ،    هم صدا و هم تصویر را بوسیله یک فرستنده بدون سیم WIFI برای نقطه‌ای دیگر (کامپیوتر ، گوشی و …) میفرستند می‌کنند.این دوربین ها به دلیل عدم نیاز به کابل و نیز صرفه جویی در زمان و هزینه نصب ، بسیار محبوب هستند.البته باید توجه کرد که اکثر این دوربین ها از یک کابل برای تامین برق مورد نیاز خود استفاده میکنند و در نتیجه واژه بیسیم بیشتر به نحوه انتقال اطلاعات به گیرنده تصاویر مربوط میشود نه تامین برق ! فرکانس امواج صادره این دوربین ها به دو شکل  5.2 و 2.4 گیگاهرتز میباشد.

محبوب ترین و بهترین مدل این دوربین ها ، دوربین مدار بسته لامپی است که کاملا شبیه لامپ را دارد و به همین دلیل از سرپیچ برق خود را تامین میکند

پهنای باند 2.4 گیگا هرتز ، از طریق تمامی گوشی ها قابل دریافت است.در فرکانس  5.2 گیگا هرتز ، فقط توسط موبایل های مدرن تر و پیشرفته تر قابل دریافت میباشد.

دوربین  مدار بسته سیمی

این دوربین های مدار بسته در واقع مدل پایه و اولیه دوربین های مدار بسته از این نظر هستند و چه برای تامین برق و چه برای انتقال تصویر از سیم استفاده میکنند .

ادامه دارد …

ارسال دیدگاه